Į pradžią Apie mus Spauda ir leidyba Originalios dovanos Print on demand Kontaktai

Laima Krukelienė
 
Nuo simbolio iki simbolizmo
 
Kaina: 33,00 Eur
978-9955-880-55-4
Leidėjas: Ciklonas
2009
Puslapių skaičius: 76
Formatas: A4

      Šis metodinis leidinys (padalomoji medžiaga) skirtas visiems, kuriuos domina menas apskritai ir kurie norėtų susipažinti su atskirų menininkų kūryba. Jame yra pateikti autorės daugelio kūrybos metų meniniai ieškojimai ir sprendimai. Besidomintys menu galės pamatyti keletą natiurmortų, peizažų, nemažai abstrakcijų, portretų, figūrinių kompozicijų ir keletą sieninės tapybos pavyzdžių. Leidinyje pateikta trumpa dailės terapijos aptartis.
      Autorė savo kūrybą pristato ir kaip metodinę medžiagą tiek pradedantiesiems, tiek turintiems tam tikros patirties dailės pažinime. Meno mylėtojai, vartydami leidinio lapus, išvys širdžiai mielų kūrinėlių, kurie paskatins giliau domėtis daile, ieškoti apie vieną ar kitą dailės žanrą papildomos informacijos ar kreiptis į dailės žinovą, kuris padėtų įveikti atsiradusias kliūtis  kūrybiniams sumanymams išpildyti.
      Didėjant idėjų pasaulio abstrahavimui bei racionalizavimui, atrodo, menkėja ir kažkada gausus buvęs simbolių lobynas. Tačiau netgi informacinių technologijų kalboje negalima išsiversti be simbolių. Pasak H.Biedermanno, „ankstesnių mąstymo sistemų bei intuicija paremtų struktūrų vaizdingumą  tiesiog mūsų akyse  išstumia griežtai sukonstruota tvarka, tokia simbolių kalba nebeteikia įvairių žinių, nes ją tiesiog privalu išmokti“. Todėl šiame leidinyje dar kartą norisi prisiminti apie žmonijos kultūros istorijoje išjaustus, sukurtus bei iš kartos į kartą perduodamus simbolius, apie jų reikšmę žmonių gyvenimui praėjusiose epochose ir šiandien. Apžvelgiama ne tik lietuvių tautos simboliką, bet atveriamas ir  svetimų kultūrų simbolių lobynas tam, kad išsamiau galima būtų atskleisti bendražmogiškųjų vaizdinių išplitimo matą.

  
© 2019 Visos teisės saugomos UAB „Ciklonas“