Į pradžią Apie mus Spauda ir leidyba Originalios dovanos Print on demand Kontaktai

Rasa Daškevičienė,
Saulė Kruopytė
 
Mokomės akompanuoti
 
Kaina: 6,10 Eur
978-609-436-003-9
Leidėjas: Ciklonas
2010
Puslapių skaičius: 112
Formatas: A4

Akompanavimo menas nuo seniausių laikų yra labiausiai paplitusi ir pamėgta muzikavimo forma. Šiandien akompaniatorius reikalingas ir solistui, ir ansambliui, ir chorui ar šokėjų grupei. Būtent su akompaniatoriaus darbu pirmiausia savo praktinėje veikloje ir susiduria muzikos pedagogikos studijų programos studentai.
Akompanavimo įgūdžiai formuojami jau studijų metais. Būsimieji muzikos mokytojai privalo išmokti akompanuoti dainuojančiam kurso draugui.
Ši mokomoji knyga padės mokytis akompanuoti.
Mokomosios knygos tikslas:
·    Išstudijavęs šią mokomąją knygą, būsimasis muzikos pedagogas galės taikyti akompa­navimo įgūdžius savo praktinėje veikloje.
Mokomosios knygos uždaviniai:
·    Apžvelgti akompanimento meno raidą.
·    Išnagrinėti solinio ir ansamblinio muzikavimo skirtumus.
·    Išdėstyti pagrindinius akompanavimo principus.
Mokomoji knyga sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje pateikiama teorinė medžiaga, suskirstyta į keturis skyrius. Pirmame skyriuje apžvelgiama akompanimento raida. Antrame – nagrinėjami solinio ir ansamblinio muzikavimo skirtumai. Trečiame skyriuje išdėstomi pagrindiniai akompanavimo principai. Šis skyrius yra didžiausias, jame rašoma apie akompanimentų tipus, pagrindinius akompanimento mokymosi etapus, akompanavimo mokymosi būdus, sudėtingo muzi­kinio teksto paprastinimą, akompanavimo vokalistams ypatumus. Ketvirtame skyriuje pateikiama skirtingų akompanimento tipų kūrinių nagrinėjimo pavyzdžių. Po kiekvienos temos pateikiami žinių pasitikrinimo ar tikrinimo klausimai.
Antroje dalyje – vokaliniai kūriniai su akompanimentu. Pagal akompanimentų faktūrą jie suskirstyti į penkis skyrius. Parinkti mažai girdėti, rečiau atliekami, galbūt nevertai pamiršti kūriniai, aiškiausiai apibūdinantys akompanimento faktūros tipus. Jie nėra sudėtingi, tad studentas, išanalizavęs pirmoje dalyje išdėstytus pagrindinius akompanavimo principus, galės savarankiškai mokytis. Tikimės, kad pateikti kūriniai bus mėgstami, praplės muzikinį akiratį ir repertuarą, ugdys muzikos teksto, įvairių muzikos stilių suvokimo, atlikimo technikos bei skaitymo iš lapo įgūdžius.
Mokomosios knygos pabaigoje – muzikos terminų žodynas.

  
© 2021 Visos teisės saugomos UAB „Ciklonas“